O budżecie


Drodzy Piekarzanie!

Tegoroczna edycja piekarskiego Budżetu Obywatelskiego – zgodnie z nowymi przepisami ustawy o samorządzie gminnym – odbędzie się w zmienionej formule. Po raz pierwszy nie dzielimy pieniędzy na okręgi, lecz dajemy Państwu do rozdysponowania wedle uznania 2 miliony złotych  z budżetu miasta. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie, które zdobędą najwięcej głosów mieszkańców całego miasta, bez podziału na dzielnice.

Liczę na Państwa zaangażowanie i mam nadzieję, że razem uda nam się przekonać jeszcze większą liczbę mieszkańców do aktywnego działania.

Jeśli w Waszym najbliższym otoczeniu jest coś, co chcielibyście zmienić bądź uważacie, że czegoś w nim brakuje, zgłoście swoją propozycję. To dzięki Budżetowi Obywatelskiemu w bardzo prosty sposób macie szansę zmieniać Piekary Śląskie. Wystarczy zgłosić swój projekt lub wesprzeć pomysł Waszego sąsiada. Co roku wybierane są kolejne projekty, które zmieniają piekarskie podwórka, skwery, ulice, szkoły czy miejsca użyteczności publicznej. Ich realizacja przynosi wymierne efekty, a także satysfakcję ze współdziałania oraz wiele radości, jaką mogliśmy obserwować chociażby w przypadku Wodnego Placu Zabaw na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji! Budżet Obywatelski powstał właśnie dla Was, dlatego zachęcam do skorzystania z tej wspaniałej możliwości.

Każdy z nas może stać się bohaterem swojej małej społeczności!

 

Prezydent Miasta

Sława Umińska – Duraj

 

Aktualności